بلاگ Live TSE

نوتیفیکیشن طلایی چیست؟ – آموزش وب‌سایت

1402-06-24 تیم LIVE TSE

نوتیفکیشن طلایی

نوتیفیکیشن طلایی چیست؟

نوتیفکیشن در لغت به معنی آگاه کردن است و نوتیفیکیشن طلایی نوعی از این اطلاعیه ها به صورت ویژه است و هدف آگاه کردن معامله‌گران از تحرکات قوی حقیقی های درشت بازار است. فعلا (در آینده تعداد بیشتری اضافه خواهد شد)، نوتیفیکیشن طلایی در سایت LIVETSE به 3 دسته تقسیم می‌شود : گارد صعودی کوتاه مدت، تحرک ویژه تابلو و احتمال جمع شدن قوی صف فروش

این نوتیفیکیشن‌ها، سیگنال خرید یا فروش نیستند. بلکه این نوتیفیکیشن‌ها نشان دهنده تحرکات قوی افراد حقیقی بر تابلو نمادها است که خود را در قالب نوتیفیکیشن طلایی نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که در استفاده کردن از نوتیفکیشن های طلایی، بایستی به رصد لحظه‌ای بازار توجه داشت.

نوتیفیکیشن طلایی در واقع نشان دهنده تحرکات قوی حقیقی های بازار است. این تحرکات قوی عموماََ بی دلیل انجام نمی‌شود. این دلایل تشکیل شده است از “در جهت هیجان خرید” و دلیل دیگر “احتمال تابلوسازی بازیگر” است. در مقاله پول درشت و رصد جریان نقدینگی به موضوع احتمال تابلوسازی با پول درشت در اواخر موج 3 یا اواخر موج 5 اشاره شده است که اگر نمادی در اواخر موج 3 یا 5 صعودی، نوتیفیکیشن طلایی داشته باشد، احتمال اینکه تحرکات به قصد تابلوسازی باشد وجود دارد.

همچنین نوتیفکیشن طلایی در واقع نشان دهنده تحرکات تابلو و تاییدی بر پارامتر های تابلوخوانی از جمله حجم معاملات، سرانه خرید و فروش، برآیند پول درشت و… است. در کنار این ابزار بررسی کردن تکنیکال نماد و همچنین مدیریت سرمایه درست به معامله‌گر در رسیدن به اهداف مالی خود کمک بسزای می‌کند.

انواع نوتیفیکیشن طلایی

همان طور که بالاتر اشاره شد، نوتیفکیشن طلایی در سایت LIVETSE به 3 دسته تقسیم می‌شود. گارد صعودی کوتاه مدت، تحرک ویژه، احتمال جمع شدن قوی صف فروش این 3 دسته تفاوت های با هم دیگر دارند که اگر نمادی شامل 2 تا از نوتیفکیشن طلایی شود، یعنی همزمان تحرک ویژه و گارد صعودی کوتاه مدت داشته باشد، نشان دهنده تحرکات بسیار قوی است.

گارد صعودی کوتاه مدت : نماد های که پارامترهای تابلوی رو به بهبود دارند، این دسته را تشکیل می‌دهند. به عنوان مثال فرض کنید نمادی نسبت به 5 دقیقه گذشته، 1 ساعت گذشته یا 1 روز گذشته بهبود یافته است و سرانه خرید نماد، روند حجمی نماد، روند پول درشت نماد، بهتر شده است. در واقع این نوتیفیکیشن نشان می‌دهد که نماد احتمالا در کوتاه مدت شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

تحرک ویژه تابلو : نمادهای که در بازه زمانی کوتاهی تحرکات هیجانی با شدت بالایی دارند، این نوتیفیکیشن را تشکیل می‌دهند. به عنوان مثال فرض کنید نمادی در یک تایم مشخص یک حجم بالایی را معامله می‌کند و همزمان سرانه خرید نماد و پول درشت نماد افزایش چشم گیری را تجربه می‌کند.

احتمال جمع شدن قوی صف فروش : نمادهای که صف فروش قرار دارند و در صف فروش ورود پول درشت و سرانه خرید بالایی را تجربه می‌کنند، این نوتیفکیشن را تشکیل می‌دهند. به عنوان مثال فرض کنید نمادی 10 میلیارد صف فروش دارد و با وجود صف فروش سنگین، برآیند پول درشت نماد نیز رو به بالا است و این پول درشت بیش از ارزش صف فروش و سرانه خرید نماد بیش از سرانه سفارش های فروش است.

نوتیفیکیشن طلایی

ارتباط نوتیفیکیشن طلایی و رصد لحظه‌ای

عموماََ دلیل اصلی رشد قیمت‌ها، برتری تقاضا بر عرضه است. نوتیفکیشن طلایی در واقع نشان دهنده برتری تقاضا بر عرضه است. حال اینکه اگر بازار فشار فروش داشته باشد، احتمال اینکه نماد نوسان بدهد کم است. ولی اگر تحرکات نماد نسبت به عرضه بازار بیشتر از حد باشد احتمال نوسان دادن وجود دارد. همچنین اگر بازار یک روز پرتقاضای را سپری کند، مسلماََ نمادهای که نوتیفکیشن طلایی دارند نیز به واسطه برتری کلی تقاضا نسبت به عرضه، پتانسیل بیشتری برای نوسان دارند.

همچنین باید به نماد هم توجه داشت. برخی نمادها با شرایط بازار ارتباط بالاتری دارند و به اصطلاح بتا مثبت هستند. مسلماََ این نمادها اگر نوتیفیکیشن طلایی داشته باشند و بازار نیز گارد نزولی داشته باشد، احتمال اینکه نماد نوسان دهد کم است چرا که از بازار تاثیر بیشتری میپذیرد. یا اگر نمادی با بازار ارتباطی نداشته باشد و به اصطلاح بتا خنثی باشد، احتمال اینکه نماد راه خود را از بازار جدا کند، وجود دارد چرا که رفتار نماد در گذشته این موضوع را نشان داده است.

توجه کردن به وضعیت رصد لحظه‌ای بازار و شناخت قبلی از نمادها کمک بسزای در استفاده کردن از نوتیفیکیشن طلایی به فرد می‌کند.

مدیریت کردن موقعیت های معاملاتی

مسلماََ شناسایی نماد و خرید کردن سهم 30 درصد مسیر معامله‌گری است. 70 درصد مابقی در واقع به مهارت معامله‌گر در مدیریت کردن موقعیت های معاملاتی یا همان روانشناسی معامله‌گری برمی‌گردد. زمانی که نمادی نوتیفیکیشن طلایی دارد و شرایط رصد لحظه‌ای هم اجازه برای معامله کردن می‌دهد، معامله‌گر بعد از خرید کردن نماد بایستی پارامتر های تابلوخوانی را رصد کند. این پارامترها تشکیل شده است از سرانه خرید و فروش، برآیند پول درشت، ارزش سفارش های خرید و… است.

اگر نمادی با وجود نوتیفیکیشن طلایی، سرانه فروش شروع به رشد کند یا سرانه خرید نماد کاهش چشم گیری داشته باشد و پول درشت نماد نیز کاهش پیدا کند، در واقع تحرکات نماد اعتبار خود را از دست می‌دهد و می‌توان گفت عامل تحرک از بین رفته است و در واقع حدضرر نماد فعال می‌شود.

برای حد سود در نمادهای که نوتیفیکیشن طلایی دارند، رصد کردن پارامترهای تابلوخوانی و بهبود روند پارامترهای تابلوخوانی کمک می‌کند. به طوری که اگر نماد همچنان پارامترهای تابلوخوانی نماد بهبود پیدا کند، می‌توان با نماد ماند. لازم به ذکر است که بایستی به شرایط رصد لحظه‌ای هم توجه داشت.

خلاصه

به صورت کلی نوتیفیکیشن طلایی، سیگنال طلایی نیست و صرفاََ نشان دهنده تحرکات قوی افراد حقیقی بر تابلوی نماد است. این نوتیفیکیشن طلایی تشکیل شده است از 3 دسته متفاوت با عنوان های گارد صعودی کوتاه مدت، تحرک ویژه و احتمال جمع شدن قوی صف فروش است. مسلماََ اگر نمادی هم گارد صعودی داشته باشد و هم تحرک ویژه نشان دهنده این است که نماد تحرکات خیلی قوی دارد و ریسک پایینی برا معامله دارد. توجه کردن به شرایط کلی بازار و رصد لحظه‌ای کمک می‌کند تا بتوانیم معاملاتی با ریسک پایینتری را داشته باشیم.

برای حد سود و حدضرر در نمادهای که نوتیفیکیشن طلایی دارند، مدیریت کردن موقعیت معاملاتی و دنبال کردن پارامترهای تابلو کمک بسزای می‌کند. به طوری که اگر وضعیت تابلوی نماد بهبود پیدا کند، می‌توان حد سود نماد را تغییر داد ولی اگر پارامترهای تابلوی نماد در جهت منفی باشد، احتمال تابلوسازی وجود داشته و حدضرر نوسانگیری فعال می‌شود.

سوالات متداول

خیر. نوتیفیکیشن طلایی صرفاََ نشان دهنده تحرکات قوی بازار ساز نماد است که با استفاده کرد رصد لحظه‌ای بازار و بررسی تکنیکال نماد، می‌توان ریسک معامله را کاهش داد.

برای استفاده از نوتیفیکیشن طلایی بایستی اقدام به خرید اشتراک طلایی از سایت livetse کرده و در تایم بازار از بخش نوتیفیکیشن، نمادهای که تحرکات قوی دارند را مشاهده کنید. برای تهیه اشتراک کلیک کنید.

مقالات پیوست

مطالب مرتبط

اندیکاتور RSI چیست؟ – فیلترنویسی کاربردی

1403-04-07 تیم LIVE TSE

آموزش فیلترنویسی, فیلتر صف فروش مشکوک فیلتر صف فروش مشکوک – فیلترهای کاربردی بورس

1403-03-24 تیم LIVE TSE

فیلترنویسی اندیکاتور مکدی، فیلترنویسی اندیکاتور macd اندیکاتور مکدی چیست؟ فیلترنویسی مکدی- فیلترهای کاربردی بورس

1403-02-20 مجتبی لطیفی

3.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم ثابت
میهمان
مریم ثابت
5 ماه قبل

خیلی ممنون، نکات خوبی بود

حامد عبدی پور
مدیر
5 ماه قبل
پاسخ به  مریم ثابت

ان شاالله که مفید باشه براتون

رجبعلی اخلاقی
میهمان
رجبعلی اخلاقی
5 ماه قبل

خوب بود ممنونم از شما موفق باشید

حامد عبدی پور
مدیر
5 ماه قبل

سلام وقت بخیر. سلامت باشید

رجبعلی اخلاقی
میهمان
رجبعلی اخلاقی
3 ماه قبل

باآرزوی سلامتی برای شما
امیدوارم سال پر خیر وبرکتی داشته باشید
مطلب را تازه خواندم عالی بود تشکر بابت زحمات تیم لایو تی اس ای

حامد عبدی پور
مدیر
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر. سال نو شما هم مبارک باشه و امیدوارم بهترین ها براتون پیش بیاد.

سلامت باشید. نظر لطف شماست.

رجبعلی اخلاقی
میهمان
رجبعلی اخلاقی
3 ماه قبل

تشکر از شما عالی بود

حامد عبدی پور
مدیر
3 ماه قبل

خواهش میکنم. ان شاالله که براتون مفید باشه 🌹🙏