بلاگ Live TSE

پول درشت حقیقی چیست؟ – آموزش تابلوخوانی

1400-12-27 حامد عبدی پور

پول درشت حقیقی چیست؟

پول درشت حقیقی به 2 دسته تقسیم می‌شود. دسته اول افرادی هستند که در کف های قیمتی شروع به جمع آوری کرده و عامل اصلی متعادل کننده بازار هستند. دسته اول خاصیت سرمایه گذاری دارند و رفتاری مانند ورود جریان نقدینگی سرمایه گذاری به بازار عمل می‌کند و عموما هم خواب پول را قبول کرده و افراد صبور هستند. ورود اولیه این افراد، در انتهای روند های نزولی بوده که به صورت پله‌ای خرید می‌کنند.

دسته دوم به 2 بخش تقسیم می‌شوند. بخش اول افرادی هستند که با دسته اول ارتباط نزدیکی داشته و به اصطلاح رانت خبری دارند و در اواخر موج نزولی به بازار وارد می‎شوند که مثل پول هوشمند رفتار می‌کنند.
بخش دوم افرادی هستند که پول ها درشت دارند، ولی زمانی برای جمع کردن نماد ندارند و به دلیل عدم وجود زمان کافی، شروع به خرید درشت بر روی نماد می‌کنند. این افراد معمولا رانت قوی دارند و با یک اطلاعات نهانی شروع به خرید می‌کنند.

ورود دسته دوم به بازار در اولین کف بالاتر نماد بوده و معمولا منتظر می‌شوند تا نماد گارد صعودی بگیرد. همچنین در ورود دسته دوم، تکنیکالیست‌ها به واسطه مهیا شدن شرایط روند گیری و تابلوخوان‌ها با واسطه مشاهده تحرکات در بازار، وارد بازار می‌شوند.

فیلتر پول درشت حقیقی

برای نوشتن فیلتر پول درشت حقیقی، می‌توان از سایت های مختلفی چون TSETMC.IR یا LIVETSE.IR استفاده کرد. برای رصد کردن پول درشت حقیقی با استفاده از سایت LIVETSE می‌توانید از بخش دیده بان، به صورت لحظه‌ای برآیند ورود و خروج پول درشت مربوط به هر نماد را رصد کنید. همچنین می‌توانید از بخش رصد لحظه‌ای بازار، برآیند ورود پول درشت به کل بازار و یا صنایع مختلف را به راحتی و بدون نیاز به نوشتن فیلتر سخت، رصد کنید. 

همچنین برای طراحی فیلترهای مختلف با استفاده از پارامتر پول درشت، می‌توانید در دیده بان سایت LIVETSE به راحتی فیلتر مورد نظر خود را طراحی کنید. ضمن اینکه در این راستا مقاله‌ای راجع به طراحی فیلتر در دیده‌بان و چند فیلتر کاربردی بخش دیده‎‌بان وجود دارد که می‌توانید با کلیک کردن در اینجا مطالعه کنید. 

بخش نوتیفیکیشن سایت LIVETSE نیز در رصد کردن پول درشت به هر نماد، کمک بسزایی می‌کند. به طوری که بر اساس هوش مصنوعی هر زمان پول درشت حقیقی وارد هر نماد شود و میزان مبلغ وارد شده به نماد نیز، ارزش بررسی داشته باشد را در قالب نوتیفیکیشن به کاربر ارسال می‌کنند. همچنین در این راستا مقاله‌ای راجع به استراتژی های بخش نوتیفیکیشن وجود دارد که می‌توانید با کلیک کردن در اینجا مطالعه کنید. 

بخش رصد تاریخی بازار نیز در رصد کردن میانگین ورود یا خروج پول درشت به کلیت بازار به فرد کمک می‌کند تا بتواند نسبت به روند میان مدت بازار تصمیم بگیرد. 

روند پول درشت حقیقی

برآیند خرید و فروش های حقیقی های درشت عموما منفی است و در رصد تحرکات، بیشتر تحرکات فروش های درشت ثبت می‌شود، چرا که خریداران درشت در محدوده‌ای به صورت آرام و با صبوری وارد شده و با رصد تحرکات، صرفا اثر فروش های درشت را مشاهده می‌کنیم.
در بررسی کردن میانگین ورود و خروج معامله‌گران درشت به بازار، شیب میانگین پول درشت حقیقی برای فرد مهم است، چرا که میانگین تحرکات معامله‌گران درشت اغلب منفی بوده ولی شیب میانگین ورود پول حقیقی درشت، برخی اوقات گارد صعودی گرفته و با وجود منفی بودن میانگین، شیب صعودی دارد که پارامتر مثبت به حساب می‌آید.

برای مشاهده میانگین ورود پول حقیقی درشت به بازار، می‌توانید از بخش رصد تاریخی بازار استفاده کرده و میانگین ورود و خروج پول حقیقی درشت را مشاهده کنید. 

رصد پول حقیقی درشت

جهت دسترسی به بخش خرید درشت حقیقی یا فروش درشت حقیقی، وارد وبسایت livetse.ir شده و در قسمت نوتیفیکیشن، تیک خرید درشت حقیقی و فروش درشت حقیقی را فعال نمایید (به طور پیشفرض فعال است – با رنگ سبز). همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در زمان بازار، به محض اینکه در نمادی خرید و فروش درشتی اتفاق بیافتد و این خرید و فروش مطابق با معیارهای هوش مصنوعی قابل توجه باشد نوتیفیکیشن آن در همان لحظه ارسال می‌شود. می‌توانید توضیحات بیشتر را از منوی بالایی فعال یا غیر فعال کنید. در توضیحات بیشتر اطلاعاتی مهم در خصوص تابلو نماد در لحظه وقوع نوتیفیکیشن نمایش داده می شود.

پول درشت

ویژگی های رصد پول درشت حقیقی سایت LIVETSE

1- سرعت بالا در شناسایی و اعلام خرید و فروش درشت حقیقی در بازار در زمان وقوع

2- دقت بالا در شناسایی و اعلام خرید و فروش درشت حقیقی در بازار به کمک هوش مصنوعی

3- اعلام تعداد خرید و فروش درشت حقیقی

4- اعلام میانگین ارزش خرید و فروش درشت حقیقی

5- اعلام برآیند ورود یا خروج پول حقیقی درشت حقیقی به سهام و صندوق ها

6- مقایسه پول حقیقی درشت ورودی یا خروجی نسبت به ارزش معاملات انجام شده

7- ارائه ورود و خروج پول حقیقی درشت تاریخی سهم (ارائه گزارش ورود و خروج پول درشت نماد در روزهای گذشته)

8- تفکیک دقیق و آنالیز پول حقیقی درشت از پول حقوقی درشت به کمک هوش مصنوعی

توضیحات تکمیلی

باید توجه داشته باشید که خرید های درشت بر اساس چرخه های پولی و ورود جریان نقدینگی در بازار در چه مرحله‌ای وارد نماد می‌شود. چرا که احتمال تابلوسازی در موج 4 با استفاده از خرید پول های درشت وجود دارد. برخی اوقات بازیگران حرفه‌ای با استفاده از خرید های درشت در انتهای موج صعودی، نماد را به بازار نشان داده و خودشان از طرفی شروع به فروش با کد های متفاوت می‌کنند که باعث می‌شود افراد غیرحرفه‌ای و بی‌تجربه به این دستکاری‌ها و تابلوسازی‌ها با استفاده از خرید حقیقی درشت، به دام بازیگران بیفتند.

خلاصه

پول درشت حقیقی به صورت کلی در 3 مرحله از جریان نقدینگی خود را نشان می‌دهد. مرحله اول فاز انباشت توسط سرمایه‌گذاران در انتهای روند نزولی سرمایه‌گذاران شروع به خرید های درشت پله‌ای در بازار می‌کنند. مرحله دوم زمانی است که پول های رانتی وارد بازار شده و به دلیل عدم وجود زمان کافی برای جمع آوری و انباشت، شروع به خرید های درشت می‌کنند که باعث می‌شود تابلوخوان‌ها با رصد این تحرکات در ورود به بازار همراه شوند. مرحله سوم انتهای موج صعودی است که برای دستکاری و خالی کردن نماد، بازیگران با استفاده از خرید های درشت حقیقی، تابلوسازی کرده و خود را نشان می‌دهند.

سوالات متداول

1- چرا میانگین ورود پول درشت به بازار منفی است؟

برآیند ورود پول درشت عموما منفی است و در رصد تحرکات، بیشتر تحرکات خروج پول درشت حقیقی ثبت می‌شود، چرا که خریداران درشت در محدوده‌ای به صورت آرام و با صبوری وارد شده و با رصد تحرکات، صرفا اثر فروش های درشت را مشاهده می‌کنیم.
در بررسی کردن میانگین ورود پول درشت به بازار، شیب میانگین برای فرد مهم است، چرا که میانگین تحرکات معامله‌گران درشت اغلب منفی بوده ولی شیب میانگین ورود پول حقیقی درشت، برخی اوقات گارد صعودی گرفته و با وجود منفی بودن میانگین، شیب صعودی دارد که پارامتر مثبت به حساب می‌آید.

2- چرا برآیند پول درشت نماد با سایت های دیگر متفاوت است؟

رصد کردن پول درشت در بازارهای بسته‌ای مثل بورس ایران که ریزمعاملات به شفافیت بازارهای مالی موازی نیست، سخت است. به این علت هر سایت مکانیزم متفاوتی را برای رصد پول درشت دارد و دلیل اصلی تفاوت میزان پول درشت این موضوع است. همچنین توجه داشته باشید که اختلاف سایت‌ها خیلی ناچیز است. به طوری که ممکن است نماد xyz (نمادی فرضی) در سایتی 3میلیارد و در سایتی دیگر 3.2 باشد. لازم به ذکر است که تیم livetse کوشیده است با استفاده از هوش مصنوعی، پول درشتی را رصد کند که موجب نوسان نماد شده و احتمال خطای آن کم است.

3- چرا با وجود خرید درشت در نماد، نوتیفیکیشن آن نمایش داده نمی‌شود؟

هر نماد بسته به رفتار و سابقه‌ای که در گذشته از خود نشان داده است، با برآیند پول درشت متفاوتی اقدام به نوسان می‌کند. به عنوان مثال فرض کنید نماد xyz یک نماد بازیگر محور است، این نماد ممکن است با برآیند 1میلیارد اقدام به نوسان کند. در مقابل نماد abc یک نماد سنگین با ارزش بازار بالا است و نوسان پذیری کمتری از خود نسبت به پول درشت نشان می‌دهد؛ حال زمانی که پول درشت 1 میلیاردی وارد نماد xyz می‌شود، معامله‌گر نوتیفکیشن خرید درشت آن را دریافت می‌کند ولی نماد abc ممکن است با وجود ورود پول درشت بیش از 2 میلیاردی، نوتیفی نداشته و حتی نوسان هم ندهد. لازم به ذکر است که تیم livetse با استفاده از هوش مصنوعی میزان اثر پذیری پول درشت در هر نماد را بسته به رفتار نماد در گذشته آنالیز و دسته بندی می‌کند و نوتیفیکیشن های معتبری با درصد نوسان پذیری بالا ارسال می‌کند. 

کلمات کلیدی

مطالب مرتبط

فیلترنویسی اندیکاتور مکدی، فیلترنویسی اندیکاتور macd اندیکاتور مکدی چیست؟ فیلترنویسی مکدی- فیلترهای کاربردی بورس

1403-02-20 مجتبی لطیفی

آموزش ایجاد واچ لیست و مدیریت آن آموزش ایجاد و مدیریت واچ لیست در وب سایت livetse

1403-01-30 تیم LIVE TSE

فیلترنویسی اندیکاتور ایچی موکو ایچیموکو چیست؟ – فیلترهای کاربردی بورس – فیلترنویسی ایچیموکو

1403-01-16 مجتبی لطیفی

3.7 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
66 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی کاظمی-شیراز
میهمان
مهدی کاظمی-شیراز
2 سال قبل

بسیار سایت عالی و کاربردیست. دست مریزاد خدمت همه عزیزانی که تلاش کردن و زحمت کشیدن

شهرام شهبازی
میهمان
شهرام شهبازی
2 سال قبل

من با بیش از ده ها سایت و ربات کار کردم بدون تردید شما بهترینید در معاملات زنده با اسم مستعار کارن(اسم پسرم) همیشه کنار شما هستم . اشتراکم تهیه کردم که بعدا فعال کنم.
دستتون درد نکنه انشاله سال بعد در کنار شما بتروکونیم.

احمد
میهمان
احمد
2 سال قبل

دم تیم تون گرم. من چندین بار با فیلتر خرید درشت حقیقی خرید زدم و به صف خرید نشست. باید میزان پول درشت نسبت به حجم معاملات قابل توجه باشد.
امیدوارم هر چه زودتر بخش فیلتر رو هم راه اندازی کنید.

بهزاد رحیمیان
میهمان
بهزاد رحیمیان
2 سال قبل

با سلام و خداقوت
اگر چه خرید هر نمادی به استراتژی شخص بستگی داره آیا با توجه به صف خرید های بارز امروز و بررسی چند فاکتور دیگه از قبیل حجم معاملات و قدرت خریدار و عرضه کم ، امکان اضافه کردن فیلتر سرخطی پیشنهادی فردا وجود داره ؟

حامد
میهمان
حامد
2 سال قبل

ممنون از مطالب مفید شما

کاربران ناشناس
میهمان
کاربران ناشناس
2 سال قبل

بنظر برای بالا بردن سرعت خواندن رنگ خرید درشت و فروش درشت حقیقی که در نوتیفیکشن میاد متفاوت کنید تا سریع تمییز داده بشه

محمد صالحی
میهمان
محمد صالحی
2 سال قبل

جناب عبدی پور امروز در بخش جستجو نماد “اوان” رو سرچ کردم نماد “شاوان” هم آورد.
لطفا بررسی کنید .
با تشکر

محسن
میهمان
محسن
2 سال قبل

سلام گدام نفیکشن ها باهم کارایی بیشتری دارند استاد

مجید
میهمان
مجید
2 سال قبل

بهترین و کاربردی ترین سایت ایران
سرعت و گرافیک عالی

رضا قهوه رخی
میهمان
رضا قهوه رخی
2 سال قبل

بسیار عالی و کاربردی

مجید
میهمان
مجید
2 سال قبل

بهترین و کاربردی ترین سایت ایران
سرعت و گرافیک عالی

رسول مومنی
میهمان
رسول مومنی
2 سال قبل

با سلام و خسته نباشید
ممنون از زحمات شما

رضا قهوه رخی
میهمان
رضا قهوه رخی
2 سال قبل

عالی

رسول مومنی
میهمان
رسول مومنی
2 سال قبل

با سلام و خسته نباشید
ممنون از زحمات شما مهندسین محترم

رضا جمیلی
میهمان
رضا جمیلی
2 سال قبل

عالی

وحید فاخری
میهمان
وحید فاخری
2 سال قبل

سلام خیلی ممون و متشکر از تیم کارشناسی و تحلیلگر شما بسیار عالی و کاربردی هست همه ایتمهای سایت و رصد بازار

مانی عمادپور
میهمان
مانی عمادپور
2 سال قبل

بسیار عالی
با تشکر از دکتر عبدی پور مهندس پوسانه و جناب مهندس رضوی
بابت تمامی زحماتشون
بسیار کارا و مفید (دقیق وسرعت بسیار بالا فیلتر ها )
به امید سلامتی و سود روز افزون
با تشکر

رضا قهوه رخی
میهمان
رضا قهوه رخی
2 سال قبل

بدون اغراق اینجا دانشگاه بورس هست

حکیمی
میهمان
حکیمی
2 سال قبل

فیلتر های کاربردی سایتتون باشه میشه که بساط سیگنال فروش ها و کانال های سمی که سهم را میخوان به مردم بیندازند جمع شود. ممنونم از خدمات مفیدی که در سایتون ارائه می دهید امیدوارم هر روز بیشتر از دیروز پیشرفت کنید.

شهریور
میهمان
شهریور
2 سال قبل

توضیحات کامل بود هر نوآموزی با مطالعه آن میتواند یک ایده کلی در ذهن تصور کند گرچه بکار بستن این نکات نیاز به مطالعه و تمرین بیشتر دارد

شهریور
میهمان
شهریور
2 سال قبل

از زحمات مخلصانه شما سپاسگزارم انصافا تمرکز و حوصله ای که در پاسخگویی به سوالات کاربران در ساعات بازار بخرج میدهید مثال زدنی است ممنون

mojtaba
میهمان
mojtaba
2 سال قبل

اقا عالیه دمتون گرم خسته نباشید

محمد
میهمان
محمد
2 سال قبل

سلام ممون از سایت خوبتون
اینطور که متوجه شدم اگر در یک سهم برآیند خرید درشت باشد برای فروش های درشت هشدار ارسال نمیشه تا زمانی که برآید منفی بشه.

مثلا خگستر امروز تا ساعت یازده 43 میلیارد خرید درشت ثبت کرد و صف شد اما بعد صفش ریخت و کلی حجم خورد و سرانه خرید هم کلی افت کرد اما چون برآیند پول درشت مثبت بود هیچ فروش درشتی ثبت نشد براش.

چه بسا آخر بازار 42 میلیارد فروش درشت انجام شده باشه اما چون برآید 1 میلیارد مثبت بوده هشداری براش ارسال نشده. این خیلی بده کاش درستش کنید.

یداله بهمنیان
میهمان
یداله بهمنیان
2 سال قبل

سپاس از همه عزیزان

جلال حیدری
میهمان
جلال حیدری
2 سال قبل

با سلام
من چند روزی میشه با livetse.ir آشنا شدم وبا دنبال کردن خریدهای درشت با برسی تکنیکال سهام مستعد خرید وبا توجه به فروشهای درشت و خروج پول هوشمند از سهام مورد نظر نوسان گرفتم ممنون از سایت تون و کلیه عوامل و اساتید محترمتون
دمتون واقعا گرم ،🙏
الگوریتم سامانه شما واقعا فوق العاده هستش

trackback

[…] حجم های مشکوک بازار 2- لیست سهم ها با بیشترین برایند ورود پول درشت 3- لیست سهم ها با بیشترین برایند خروج پول درشت 4- لیست […]

ملیحه یکتانژاد
میهمان
ملیحه یکتانژاد
2 سال قبل

سپاسگذارم از چنین تولید محتوا و علمی پاینده باشید

trackback

[…] وجود دارد ولی در وبسایت لایو تی اس ای با کمک هوش مصنوعی شناسایی پول درشت انجام می شود و ضریب خطای آن بسیار کم است. برای دسترسی به […]

احمد
میهمان
احمد
2 سال قبل

سلام، بسیار ممنون بابت اطلاعات و فیلترهای جالبی که تهیه کردید.
من یک سوالی برام پیش اومده در مورد این معاملات درشت و پول داغ، تو سایت سازمان بورس ریز معاملات هست و میشه با جزییات دیدشون، اما اینکه اون معامله رو حقیقی انجام داده یا حقوقی مشخص نیست. مورد دیگه اینکه وقتی یک معامله درشت تو این فیلترهای شما میاد، خیلی وقتها مبلغ بیشتر از حداکثر مقدار سفارش اون نماد هست، در حقیقت ظاهرا شما چند سفارش رو با هم تجمیع میکنید و اون رو به عنوان خرید یک فرد حقیقی در نظر میگیرید. این مورد هم برام جای سواله که چطور این تجمیع انجام میشه و ایا از اطلاعات دیگه ای جز مواردی که تو سایت سازمان بورس هست استفاده می کنید یا خیر؟
در نهایت میخوام بدونم میشه همین فیلترها رو به صورت شخصی سازی شده تو سایت تی اس ای (یا هر جای دیگه) نوشت؟

امید ایران
میهمان
امید ایران
2 سال قبل

بسیار عالی و کاربردی

رجبعلی اخلاقی
میهمان
رجبعلی اخلاقی
1 سال قبل

سایت عالی هست ممنونم از زحمات همگی

محمدعلی
میهمان
محمدعلی
11 ماه قبل

باسلام برای بنده بسیار مهم است که الگوریتم هوش مصنوعی شما برای نمایش اطلاعات فیلتر خریدیا فروش درشت حقیقی یا نمودار ورود وخروج پول درشت حقیقی چیست یعنی مقدار خرید و فروش هرکد را رصد میکند یا اینکه اردر هارا رصد میکند و اردر های با حجم بالا را پول درشت تلقی میکند؟ممنون میشم راهنمایی کنید .

پیشنهاد
میهمان
پیشنهاد
8 ماه قبل

سلام و درود واقعا کارتون عالیه به قدرت میتونم بگم از سایت تابلو خوانی حامد قاضی مرادی و دیگران جلو زدید و به مراتب قوی تر عمل میکنید خواستم بگم ای کاش براتون مقدور بود و در اشتراک نقره ای بخش نوتیفیکیش ها را فعال می کردید و برای فالوورهاتون ارفاق بیشتری در نظر می گرفتید برای اشتراک رایگان متاسفانه هیچ امتیازی قایل نشدید در صورتیکه در تمام دنیا برای اشتراک رایگان حداقل 40 درصد امکانات سایت رایگان هست… به هر حال ممنون واقعا زحمت میکشید و کارتون درسته

رجبعلی اخلاقی
میهمان
رجبعلی اخلاقی
4 ماه قبل

تشکر عالی بود

مهدیار
میهمان
مهدیار
4 ماه قبل

عالی بود-خدا قوت و دست مریزاد